İMPLANT TEDAVİSİ

Diş implant uygulaması; diş köklerini metal implant vidası ile  hasar görmüş ya da eksik olan dişleri, gerçek dişlere çok benzerlik gösteren ve onlar gibi işlevlere sahip suni dişler ile başka biçime sokan bir uygulamadır. Diş implant tedavisi, uygunsuz protezlere ya da köprülere güzel bir alternatif olabilir. Doğal diş kökleri eksik olduğunda, diş protezlerinin değiştirilmesine imkan olmadığı için diğer bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

İmplant tedavisine başlandıktan sonra; diş çekme operasyonlarından önce, hastanın filmleri değerlendirilerek, çene kemiğinin kalitesi hakkında fikir edinilir. Daha sonra ise diş hekimi tarafından kullanılacak implant türüne karar verilir. İmplantlar, farklı durumlara göre şekil ve boyutlarda üretildikleri için bu aşama oldukça önemlidir. Yine bu aşamada; kişiye yapılacak tüm işlemler hakkında bilgi verildiği ve işlemlerin tamamlanmasından sonraki görüntüsü gösterileceği için herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşma olasılığı çok düşüktür.

İmplant Tedavisi‘ nin en güzel yanı diğer dişlere hiçbir zarar vermemesidir. Tedavinin yapıldığı dişlerin yanındaki dişler kesilmeden tedavi yürütülür. İmplant olan diş kök olarak kullanılır ve doğal dişlerinizde olduğu gibi yeme etkinliklerinizi yapabilir, konuşma sorunu yaşamaz ve gülüşlerinizi herkese gösterebilirsiniz.

İmplant Avantajları Nelerdir?

  • Diş boşluklarına komşu olan dişlere hiçbir şekilde zarar vermez. Sabit diş yapılmasına olanak tanır.
  • Daha estetik ve güzel bir gülümsemeye kavuşmanıza yardımcı olur.
  • Her türlü gıdayı sorun yaşamadan tüketebilirsiniz.
  • Diş sağlığınızın korunması açısından da yararlıdır.
  • Alt çenenizde tüm dişlerinizin olmadığı durumlarda oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Uzun dişsiz bir bölgeniz varsa kullanabilirsiniz.
  • Dişinizin olmadığı alt ve üst çenelerinizde de tercih edebilirsiniz.
Mesaj Gönder
Merhaba
Merhaba
Sağlıklı günler dileriz
Size nasıl yardımcı olabilirim?