ORTODONTİ

Orodonti kelimesi, Yunanca Ortho (düzgün) ve Odons (diş) kelimelerinden oluşmaktadır. Dişlerin, diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır.

ORTODONTİK PROBLEMLER NEDEN OLUŞUR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Uzun süreli biberon kullanımı, yalancı emzik kullanımı, parmak emme, tırnak yeme gibi alışkanlık oluşturmuş durumlar, gelişmekte olan iskelet sisteminde bozukluklar yaratabilmektedir. Bunların yanı sıra yaşanan erken ya da geç süt dişi kayıpları çapraşık dişlerin oluşmasına neden olabilmektedir.

Alt çenenin geride ya da önde olması gibi şekil bozuklukları hastanın yaşı göz önünde bulundurularak ortodontist tarafından tedavi yöntemine karar verilir. Hastanın ergenlik çağında olması, günümüzde uygulanan ortodontik tekniklerle yüksek başarı yüzdeleri ile hasta memnuniyeti sağlanmaktadır. Hasta yetişkin ise uygulanacak tedavi yöntemi ve aşamaları ortodonti ve cerrahi iş birliği ile gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca bu tür çene bozukluğu olan bireyler ağızlarını tam olarak kapatamayıp ısırma, çiğneme ve solunum problemleri yaşamaktadır.

Ortodonti kliniğimizde yapılan genel  muayene sonucu bu problemler tespit edilerek, bulgular doğrultusunda  uygun  ortodonti tedavisi planlaması yapılmaktadır.

Ortodonti kliniğimizde hareketli ve sabit apareyler, metal diş teli (Metal Braketler), Şeffaf (Porselen Braketler), lingual diş teli (Lingual Braketler) ve şeffaf plak tedavileri uygulamaları yapılmaktadır.

Mesaj Gönder
Merhaba
Merhaba
Sağlıklı günler dileriz
Size nasıl yardımcı olabilirim?