ŞEFFAF PLAK

ŞEFFAF PLAKLAR İLE ORTODONTİK TEDAVİ

Şeffaf Plaklar ile ortodontik tedavide hastalara özel takıp çıkarılabilir şeffaf plaklar yapılmaktadır. Dişlerdeki çapraşıklığın şiddetine göre farklı sayıda yapılan bu plaklar hasta tarafından 2 haftada bir değiştirilerek kullanılır. Estetik görünümlü bu plaklarla basit ve orta derecedeki bozukluklar yüksek başarı yüzdesi ile düzeltilebilmektedir.

Şeffaf Plak tedavisi sırasında hasta herhangi bir kullanım zorluğu yaşamamaktadır, bu sayede plaklar kolayca günlük hayatının bir parçası olur. Metal teller veya braketler yoktur, bu nedenle ağız iritasyonları için endişelenmeye gerek kalmaz, alignerların kullanımı çok rahattır. Yeme, içme, diş fırçalama esnasında veya diş ipi kullanırken kolaylıkla çıkartılabilir.

Şeffaf plakların gülüşleri değiştiren olağanüstü yöntemi sayesinde tedavi gördüğünüzü neredeyse fark etmezsiniz. Alignerlar (şeffaf plaklar) transparan olduğu ve takıldığında fark edilmesi zor olduğundan görüntü olarak siz hiç rahatsızlık duymadan dişlerinizi düzeltmenizi sağlar.

UYGULAMA AŞAMALARI

Şeffaf plak tedavisi için hastadan ölçü alınır. Bu ölçüler taranarak bir bilgisayar programına aktarılır. Programda dişlerin tahmini hareketi saptanarak hastanın ihtiyacı doğrultusunda şeffaf plaklar üretilir. Plakları hastalarımız belirli sürelerde sırası ile takar. Bu sayede dişler yer değiştirir ve diş çapraşıklığı düzelir.

Şeffaf Plak tedavisinin bu konuda eğitim almış Ortodonti uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Şeffaf Plaklarınızı çıkartabilirsiniz, böylece düzenli olarak fırçalama ve diş ipi kullanımıyla dişlerinizi ve dişetlerinizi sağlıklı tutabilirsiniz.
  • Özel bir davet, düğün veya önemli bir toplantınız olduğununda plaklarınızı çıkartabilirsiniz.
  • Şeffaf Plaklar neredeyse görünmez olduğundan, tedavi süreciniz boyunca kimse  fark etmez.
  • Sabit ortodontik tedavinin aksine yemek yerken plağınızı çıkartabilirsiniz.
Mesaj Gönder
Merhaba
Merhaba
Sağlıklı günler dileriz
Size nasıl yardımcı olabilirim?